powered by Agones.gr - opap

Σάββατο 31 Αυγούστου 2013

Αδικείται από το σκορ ο Πυθαγόρας

Αδικείται η ομάδα μας από το τελικό σκορ στον αγώνα κυπέλλου με των Πήγασο στα γήπεδα τις ομόνοιας.

Η Ομάδα μας που γνώρισε
την ήττα με 4-1 παρουσίασε καλούτσικο πρόσωπο και αν ήταν λίγο πιο προσεκτική στην επίθεση θα έπαιρναν την νίκη.

Εξέλιξη αγώνα:
2' Γκολ από τα αποδυτήρια για τους γηπεδούχους, που μετά από ένα σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, η αμυντική της ομάδος μας δεν μπόρεσαν να διώξουν σωστά την μπάλα, με αποτέλεσμα ένας παίκτης του Πήγασου να την βρει μπροστά του μέσα στην μικρή περιοχή και να γράψει το 1-0.

Ανούσιο το υπόλοιπο του 1ου ημιχρόνου με της 2 ομάδες να μην μπορούν να φτάσουν στα καρέ του αντιπάλου.

43' Η πρώτη καλή φάση για την ομάδα μας όταν μετά από σέντρα απο τα αριστερά ο Παντελίδης πήρε την κεφαλιά και η μπάλα πήγε στο δοκάρι των γηπεδούχων με των επόπτη να καταλογίζει των Παντελίδη σε θέση οφ σαϊτ.

Αλλαγή για των Πυθαγόρα στο ημίχρονο με των Γκουγκτζηλά να περνά στην θέση του Δαουλτζή Δ.

46' Εκπληκτική μπαλιά του Καρπουζάκη Β στον Γκουγκτζηλά και αυτός με ένα πολύ όμορφο πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 για των Πυθαγόρα.

48' Δεν κράτησε πολύ η χαρά για τους παίκτες της ομάδα μας αφού βρέθηκε εκ' νέου πίσω στο σκορ, όταν μετά από σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό γέλασε των τερματοφύλακα και κατέληξε στα δίχτυα του Πεχλιβανίδη.

Αρκετές χαμένες ευκαιρίες κατά την διάρκεια του 2ου ημιχρόνου για την ομάδα μας, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να ισοφαρίσει και πάλι.

88' Η άνοδος της ομάδας μας μπροστά στην προσπάθεια της για το 2-2, δεν καρποφόρησε με αποτέλεσμα σε μια αντεπίθεση των γηπεδούχων να γίνει με σουτ το 3-1.

93' Το τελικό 4-1 έγινε και πάλι με σουτ από τα αριστερά για τους γηπεδούχους.

Διακριθέντες για την ομάδα μας ήταν οι: Παντελίδης, Καρπουζάκης Β, Γουργούτης και Γκουγκτζηλάς (όσο αγωνίστηκε)

Σύνθεση του Πυθαγόρα: Πεχλιβανίδης, Ζαμπούνης Στ, Ζαμπούνης Χ, Δαουλτζής Δ (45' Γκουγκτηλάς), Μπούμπαρης Χ, Παντελίδης, Σκρόντας (75' Αγγελιδης Α), Καρπουζάκης Β, Γρατζάκης, Παπαδόπουλος Γ, Γουργούτης (89' Μηνάς Κ).