powered by Agones.gr - opap

Πέμπτη 29 Αυγούστου 2013

Τελευταίο φιλικό πριν το κύπελλο για των Πυθαγόρα.

Το τελευταίο του φιλικό πριν το παιχνίδι κυπέλλου με των Πήγασο έδωσε  ο Πυθαγόρας και αναδείχθηκε ισόπαλος με 3-3.

Το 1ο ημίχρονο που δεν
διεκδικούσε δάφνες ποιότητας, με την ομάδα μας να προσπαθεί να αναπτυχθεί με αντεπιθέσεις, είχε 2 με 3 καλές στιγμές, ωστόσο έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν την λήξη του 1ου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο το παιχνίδι έγινε καλύτερο με των Πυθαγόρα να ισοφαρίζει σε 1-1 με γκολ του Γουργούτη.

Λίγο αργότερα το Δημητρήτσι πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με εκπληκτικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή.

2-2 ισοφάρισε και πάλι η ομάδα μας με γκολ του Γρατζάκη.

2-3 και πάλι από το Δημητρήτσι.

Το τελικό 3-3 έγραψε ο νεαρός Αποστόλου (12 ετών) με εκπληκτική κεφαλιά μετά από σέντρα του Αγγελίδη Κώστα ο οποίος ενδεχομένως να αγωνίζεται με τα χρώματα της ομάδα μας, και σίγουρα θα αποτελέσει μία σημαντική πυγή ενίσχυσης.

Σύνθεση του Πυθαγόρα: Πεχλιβανίδης, Μπούμπαρης Χ, Δαουλτζής Δ, Αγγελίδης Π, Παντελίδης, Γουργούτης, Σκρόντας, Γρατζάκης, Καρπουζάκης Β, Αγγελίδης Κ.

Στο 2ο αγωνίστηκαν οι: Ζαμπούνης Χ, Περδετζόγλου Μ, Ζαμπούνης Στ του Θωμά, Παυλίδης Σ, Καπόγλου Π,

Να αναφέρουμε ότι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, αγωνίστηκε με την ομάδα μας ένας φοιτητής (του οποίου δεν έχουμε τα στοιχεία) και έδειξε καλά στοιχεία.