powered by Agones.gr - opap

Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

Εύκολη νίκη με 4-2 και παραμένουμε στην κορυφή

Πολύ πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 4-2 επιβλήθηκε ο Πυθαγόρας της Νικόκλειας.

Το ματς έγινε σε ένα πολύ κακό αγωνιστικό χώρο λόγο της συνεχόμενης βροχής που έπεφτε τα τελευταία 24ωρα.

Ο Πυθαγόρας που είχε των έλεγχο του παιχνιδιού σε όλη την διάρκεια του αγώνα άνοιξε το σκόρ στο 12' με εκπληκτικό πλασέ του Παπαδόπουλου Β μετά από ασίστ του Γουργούτη.

Στο 30' ισοφάρισαν η Φιλοξενούμενη με σούτ έξω απο την μεγάλη περιοχή βρίσκοντας σε λάθος θέση των Τσίμα.

5' αργότερα ο Γουργούτης έδοσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα μας με πολύ ωραία κεφαλιά μετά από κόρνερ του Παπαδόπουλου Β.

Στο 45' ισοφάρισαν εκ νέου οι φιλοξενούμενοι σε 2-2 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στο 2ο ημίχρονο ο Πυθαγόρας ξεκίνησε πολύ πιεστικά και κατόρθωσε να πάρει και πάλι κεφάλι στο σκορ με φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή και πολύ καλή εκτέλεση του Τζήμα.

Αρκετές ευκαιρίες χάθηκαν στην συνέχεια για να τελειώσει το παιχνίδι, κάτι που έγινε στο 71' με κεφαλιά του Τέκα.

Να σημειώσουμε ότι ο Πυθαγόρας είχε δοκάρι στο 1ο ημίχρονο με σούτ του Γουργούτη.

Κορυφαίοι για την ομάδα μας ήταν οι: Καρπουζάκης Β, Παπαδόπουλος Β, Γουργούτης

Σύνθεση του Πυθαγόρα: Τσίμας, Τζήμας, Τέκας, Κίσσας (71' Καρπουζάκης Μπ), Καρπουζάκης Β, Βαλσαμάκης (71' Μαυρίδης), Μπέλλας, Γουργούτης, Παπαδόπουλος Β, Γκουγκτζιλάς, Σιδηρόπουλος (86' Μπούμπαρης Χ).