powered by Agones.gr - opap

Δευτέρα 12 Μαρτίου 2012

Αγχωτική νίκη για την ομάδα του Πυθαγόρα απέναντι στον Ιωνικό

Αν και ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα με των Ιωνικό, η ομάδα του Πυθαγόρα, χάνοντας τουλάχιστον 3 κλασικές ευκαιρίες, βρέθηκε να είναι πίσω στο σκόρ περίπου στο 30' μιας και και δεν
μάρκαρε κανένας παίκτης της ομάδας μας τους επιθετικούς του Ιωνικού, δίνοντάς τους το δικαίωμα να προηγηθούν στο σκόρ με 0-1.

Έτσι τελείωσε το 1ο ημίχρονο μιας και το γκόλ έφερε εκνευρισμό στούς παίκτες του Πύθαγόρα.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά στο γήπεδο και κατόρθωσε μέχρι το 63 λεπτό να γυρίσει το παιχνίδι από 0-1 σε 3-1 χάρη στα 2 γκόλ του Γκαραβέλη και 1 του Παπανικολάου.

Από εκεί και μετά ο Πυθαγόρας ήταν κυρίαρχος του αγώνα με τους παίκτες του Ιωνικού να αισθάνονται τυχερή που το σκορ δεν πήρε μεγαλύτερες διάστασης.

Σύνθεση του Πυθαγόρα: Τσίμας, Γουργούτης, Ζαμπούνης Σ, Κοκκινίδης, Μπούμπαρης, Τόλιος, Παπανικολάου, Μπέλπα, Γκουρτζιλάς, Γκαραβέλης, Παπαδόπουλος. ενώ πέρασαν αλλαγή ο Μαυρίδης στο 17', Σαββόπουλος στο 45', και Δήμτσιος στο 55'