powered by Agones.gr - opap

Σάββατο 17 Μαρτίου 2012

Κ. Καμήλα - Πυθαγόρας 3-0

Βαριά ήττα γνώρισε η ομάδα μας στην έδρα της πρωτοπόρου Κ. Καμήλας με 3-0.

Το παιχνίδι   ξεκίνησε πιεστικά από τους γηπεδούχους  χωρίς όμως να μπορέσουν να απειλήσουν την εστία του Τσίμα, εκτός από ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στα πρώτα λεπτά του αγώνα που ο τερματοφύλακας της ομάδος μας απέκρουσε σε κόρνερ.

Από  εκεί και πέρα
ο Πυθαγόρας ισορρόπησε το ματς και βελτίωσε πολύ την απόδοση του μετά το 17'. Στο 17' τετ-α-τετ του Παπαδόπουλου με τον τερματοφύλακα της Καμήλας αλλά δεν μπόρεσε να στήλη την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 23' περίπου τετ-α-τετ του Μαυρίδη αλλά και αυτός δεν μπόρεσε να πλασάρει τον τερματοφύλακα.

Στο 30' καθαρότατο Γκολ του Κοκκινίδη αλλά ο διαιτητής ακυρώνει το γκολ ως επιθετικό φάουλ του Παπαδόπουλου.

Από εκείνο το σημείο και μέχρι το 44' ο Πυθαγόρας έλεγχε απόλυτα το Ματς και είχε αρκετές στημένες φάσεις για να ανοίξει το σκορ.

Στο 44' και ενώ όλα έδειχναν ότι το Α' Ημίχρονο θα τελειώσει 0-0 γίνετε μια μακρινή μπαλιά στην περιοχή του Τσίμα και σε επαφή που έχουν ο Ζαμπούνης Χ με των επιθετικό της Καμήλας ο Διαιτητής καταλογήζη πέναλτι και το σκορ γίνετε 1-0.

Μόλις στο 2' του 2ου ημιχρόνου μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ και ασταθής απόκρουση του Τσίμα έγινε του 2-0.

Άλλη μία ευκαιρία του Πυθαγόρα αμέσως μετά το 2-0 αλλά και πάλι ο Παπαδόπουλος εξ επαφής δέν μπόρεσε να σκοράρει.