powered by Agones.gr - opap

Τρίτη 16 Απριλίου 2013

Νίκη με 0-3 και ακόμα πιο κοντά στην άνοδο

Με κορυφαίους τους Παπαδόπουλο Βαλάντη και Γκουγτζιλά Κώστα ο Πυθαγόρας επιβλήθηκε στην Κάτω Καμήλα της τοπικής ομάδος με 0-3.

Ο Πυθαγόρας που έδειξε από την αρχή του παιχνιδιού τι ζητούσε από το συγκεκριμένο ματς, μίας και μόλις στο
4' ο Γκουγκτζιλάς δεν μπόρεσε να κοντρολάρει την μπάλα από θέση τετ-α-τετ.

Στο 5' λεπτό πλάσε του Γκουγκτζιλά και πάλι πάνω από των τερματοφύλακα αλλά η μπάλα θα χτυπήσει στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού.

Στο 35' από τα δεξιά ο Παπαδόπουλος Β θα πλασάρει η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

40' Πολύ καλή ενέργεια του Παπαδόπουλου Β και πάλι από τα δεξιά θα τριπλάρει των αντίπαλό του και αυτός θα των ρήξη κάτω, με των διαιτητή να δίνη το πέναλτι για την ομάδα μας.

Το πέναλτι το εκτέλεσε εύστοχα ο Βαλσαμάκης κάνοντας το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πυθαγόρας μπήκε και πάλι πολύ καλά στο ματς με των Κίσσα στο 53' να σεντράρει στον Παπαδόπουλο Β αυτός κατέβασε με το στήθος την μπάλα, και πριν αυτή πέση στο έδαφος έπιασε ένα δεξί βολέ για να γράψει το 0-2.

56' Σουτ του Μαυρίδη με εξουδετερομένο των τερματοφύλακα ο αμυντικός των γηπεδούχων διώχνει πάνω από την γραμμή.

69' Και πάλι πάσα του Κίσσα στον Ηλιόπουλο αυτή την φορά και ο τελευταίως με σουτ γράφει το