powered by Agones.gr - opap

Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2012

Πληρώσαμε την αρχική αδράνεια μας

Γκέλα για την ομάδα μας στο εντός έδρας παιχνίδι με την Κάτω Καμήλα.

Μετά από ένα κακό ξεκίνημα στο σημερινό ματς βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 0-1 μόλις στο 6'.

Μετά την ψυχρολουσία στη έναρξη, σιγά σιγά στο 1ο ημίχρονο οι παίκτες της ομάδος μας  αρχίσανε να ανεβάζουν απόδοση, αλλά η πίεση και το άγχος βάρυνε τα πόδια τους, με αποτέλεσμα να κάνουν πολλά εύκολα λάθη.

Τελικά τα κάστανα από την φωτιά τα έβγαλε το Ηλιόπουλος, σκοράροντας με ένα δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή στο 45'.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έχασε πολλές ευκαιρίες για να Πάρη κεφάλι στο σκορ αλλά τελικά έμμηνε το 1-1 αφού δεν κατάφεραν να σκοράρουν οι Ηλιόπουλος, Γουργουτης, Γρατζάκης, Βαλσαμάκης.

Διακριθέντες για την ομάδα μας ήταν: Ηλιόπουλος, Βαλσαμάκης, Γουργούτης

Σύνθεση: Τσίμας, Βαλσαμάκης, Τέκας, Κίσσας (70' Τόλιος), Μπούμπαρης Χ, Γουργούτης, Μαυρίδης (75' Καρπουζάκης Β, Ηλιόπουλος, Γκουγκτζιλάς, Κοκκινίδης, Σιδηρόπουλος (20' Γρατζάκης).