powered by Agones.gr - opap

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

1-3 στο Παλαιόκαστρο και το σερί συνεχίζετε

Την νίκη με 1-3 πήρε ο Πυθαγόρας μέσα στην έδρα του Παλαιοκάστρου και συνέχισε το σερί νικών στο 6Χ6. Μία νίκη που
την χρειαζόταν ο Πυθαγόρας, αφενός γιατί παραδοσιακά χάνει βαθμούς στο Παλαιόκαστρο και αφετέρου είχε μια εβδομάδα διακοπή και αυτό ανησυχούσε των προπονητή της ομάδος Γιώργο Τζήμα.

Ο Πυθαγόρας που μπήκε πολύ καλά στο ματς με τους Καρπουζάκη και Γκουγκτζιλά να έχουν κέφια άνοιξε το σκορ στο 11' μετά από μία πολύ καλή κάθετη μπαλιά του Καρπουζάκη ο Γκουγκτζιλάς από θέση τετ α τετ έκανε το 0-1.

Δέκα λεπτά αργότερα με σουτ έξω από την περιοχή των γηπεδούχων ο Κοκκινίδης με σουτ "κεραυνό" έγραψε το 0-2.

Στο 25' ο Σηδηρόπουλος χάνι μια εντυπωσιακή ευκαιρία να κάνει το 0-3, μιας και σημάδεψε των τερματοφύλακα μέσα από την μικρή περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πυθαγόρας δεν μπήκε καλά στο ματς με αποτέλεσμα η γηπεδούχη να μειώσουν σε 1-2 στο 72'.

Την χαριστική βολή έδωσε ο Ηλιόπουλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 3' των καθυστερήσεων.

Διακριθέντες για των Πυθαγόρα ήταν: Τέκας, Βαλσαμάκης, Γκουγκτζιλάς και Καρπουζάκης (όσο αγωνίστηκε)

Σύνθεση: Τσίμας, Τζήμας, Τέκας, Κίσσας, Κοκκινίδης (75' Ζαμπούνης), Βαλσαμάκης, Γουργούτης, Ηλιόπουλος, Καρπουζάκης (25' Μπούμπαρης Χ), Γκουγκτζιλάς (89' Δαουλτζής), Σιδηρόπουλος