powered by Agones.gr - opap

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου 2012

Ρεσιτάλ Γκουρτζιλά.......

Με μία εκπληκτική εμφάνιση του νεαρού Γκουρτζιλά ο Πυθαγόρας συνέτριψε εντός έδρας την ομάδα της Τριάδας με 5-0.

Ο Πυθαγόρας που ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι με σωρεία ευκαιριών να χάνονται στο ξεκίνημα, τελικά
 κατάφερε να προηγηθεί στο 11' με γκολ κεφαλιά του Σιδηρόπουλου μετά από σουτ του Καρπουζάκη Β και την επιστροφή της μπάλας από το δοκάρι.

Στο 44' Καρπουζάκης Β έκανε το 2-0 μετά από μπαλιά ασίστ του Σιδηρόπουλου και το πολύ καλό πλασέ του πρώτου.

Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου μιας και στο 1ο ημίχρονο ο Πυθαγόρας έχασε 6 τετ α τετ και είχε 3 δοκάρια.

Στο 2ο ημίχρονο είχαμε ένα ρεσιτάλ του Γκουρτζιλά ο οποίος με προσωπικό χατ τρικ ανέβασε το δέκτη του σκορ στο 5-0.

Να σημειώσουμε ότι ο Γκουρτζιλάς έχασε την ευκαιρία της ζωής του να πετύχει 7 γκόλ σε 1 παιχνίδι μιας και έχασε 4 με 5 ευκαιρίες από αυτές που δεν χάνονται (το μέλλον δίχνει να είναι δικό του).

'Έτσι ο Πυθαγόρας ξεκίνησε με το δεξί της υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα και δεν του κόστισαν η 3 απουσίες ποδοσφαιριστών που είχε (Παπαδόπουλος Γ, Ηλιόπουλος Μ, Κοκκινίδης Σ)

Σύνθεση του Πυθαγόρα: Τσίμας, Γουργούτης, Κίσσας, Ζαμπούνης (76' Δαουλτζής), Τόλιος, Τέκας (63' Μπούμπαρης Χ), Γκουρτζιλάς, Καρπουζάκης Μ, Καρπουζάκης Β, Σιδηρόπουλος (59' Βαλσαμάκης)