powered by Agones.gr - opap

Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

Με το αριστερό ο Πυθαγόρας

Με το αριστερό ξεκίνησε η ομάδα μας της υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα του Β' ομίλου της Β' κατηγορίας της ΕΠΣ Σερρών.

Ο Πυθαγόρας θα μπορούσε να
προηγηθεί στο σκορ με κεφαλιά του Γουργούτη μέσα από την μικρή περιοχή στο 5' αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο 8' με μακρινό πλασέ έγινε το 1-0 για τους γηπεδούχους, εκμεταλλευόμενη την κακή λειτουργία της άμυνας της ομάδος μας.

10' και νέα μεγάλη ευκαιρία πάλι με τον Γουργούτη αλλά το πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή κατέληξε άουτ.

Κόρνερ για την ομάδα μας που εκτέλεσε ο Μαυρίδης στο 13' αυτογκόλ από τον αμυντικό της Τερπνής και το σκορ έγινε 1-1.

Στην συνέχεια η ομάδα μας έχασε και άλλες ευκαιρίες με τους Κοκκινίδη, Καρπουζάκη, και Γουργούτη αλλά το σκορ παρέμεινε το ίδιο μέχρι την λήξη του ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο ο Πυθαγόρας ήταν πολύ κακός με αποτέλεσμα να μην μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες, και στο τέλος να κινδυνέψει να χάση και το ματς αλλά ο Τσίμας έδιωξε σε 4 περιπτώσεις των κίνδυνο για την ομάδα μας.

Να τονίσουμε ότι από το 70' και η δύο ομάδες έπαιζαν με 10 παίκτες μιας και από την ομάδα μας αποβλήθηκε ο Κοκκινίδης.

Τελικά ολοκληρώσαμε το παιχνίδι με 9 παίκτες από το 85' λόγο αποχώρισεις του Γκουρτζιλά λόγο τραυματισμού.

Καλύτεροι απο την ομάδα μας ήταν οι: Γουργούτης, Κοκκινίδης, Τσίμας.

Σύνθεση: Τσίμας, Τέκας, Κίσσας (60' Σιδηρόπουλος), Μπούμπαρης Χ, Ζάπρος (45' Βαλσαμάκης), Μαυρίδης, Τόλιος (75' Ηλιόπουλος), Γουργούτης, Γκουρτζιλάς, Κοκκινίδης, Καρπουζάκης.